Saal Digital – Fotoksiążka

 

Pewien czas temu, natknęłam wśród facebookowych „śmieci” na reklamę Saal Digital Polska

No i tak moją uwagę przykuł sam napis – Jesteś fotografem?… No jestem … 😉

Po zapoznaniu się z informacjami, na początku poczekałam trochę i nie od razu się zgłosiłam. Tak mijał czas… a wiemy że biegnie on nie ubłaganie i wszystko się zmienia, wśród reklam znów wyskoczył mi post, więc tym razem postanowiłam się zgłosić. Przekonał mnie też fakt, że na facebookowym profilu Saal Digital Polska, już roiło się od różnych opinii coraz to nowszych. Chciałam koniecznie również się „załapać”.

Postępowałam zgodnie ze wskazówkami. Na stronie wypełniłam formularz zgłoszeniowy do testu 🙂

Długo zastanawiałam się jaka to będzie foto książka, gdyż Saal Digital Polska oferuje nam wiele opcji i konfiguracji. Począwszy od matowych lub błyszczących stron, poprzez watowanie okładki, okładkę  z eko skóry etc. Dokładną ofertę możecie znaleźć na ich stronie KLIKAJĄC TUTAJ

Po dokonaniu wyboru, postanowiłam iż będzie to Fotoksiążka XG (ekstra gruba) 28 x 19 cm – z watowaniem okładki – okładka błyszcząca – strony matowe – wręczona mojej mamie z okazji Ślubu Cywilnego. Dzięki temu miałam również okazję przekonać się co myślą o niej potencjalni klienci, czy mogę ze spokojnym sumieniem ją zaproponować innym, czy jest warta swojej ceny ?

Już powoli na wszystkie pytania odpowiem, ale jeszcze krótki opis samego składania zamówienia.

Zdjęcia przygotowałam w Lightroomie, w którym skorzystałam z opcji „Soft Proofing”, krótko mówiąc jest to opcja dzięki której możemy nałożyć profil ICC wydruku na nasze zdjęcie i zobaczyć jak będzie ono wyglądało po wydrukowaniu. Oczywiście trzeba mieć również odpowiednio skalibrowany monitor 😉 Więcej na ten temat możecie poczytać TUTAJ

Ze strony Saal Digital pobrałam oprogramowanie do stworzenia Fotoksiażki, możemy również pobrać gotowe szablony .psd jak kto woli lub korzystać z opcji WEBSHOP 😉 Wracając do oprogramowania które udostępnia nam Saal Digital, jest ono przejrzyste i proste w obsłudze więc każdy sobie z nim poradzi moim zdaniem. Dodatkowo jest wyposażone w rożne szablony, kolorystykę, tematy fotoksiążki, więc jak najbardziej na plus.

Niestety w oprogramowaniu kolory wyglądały na zbyt jaskrawe, czerwony był bardzo ostry i kontrastowy, ale wiedziałam że zdjęcia są zrobione zgodnie z moja wizją i w Lightroomie oraz Photoshopie wyglądały dobrze. Niestety na samym podglądzie nie wyglądało to u mnie za ciekawie, jednak postanowiłam wysłać plik do realizacji. Było to późnym wieczorem w piątek 25 marca, czyli przed Świętami Wielkiej Nocy. Co oczywiście oznaczało wydłużony czas realizacji. Cały czas możemy podglądać nasze zamówienie poprzez kliknięcie w link, który otrzymujemy na meila, podanego podczas składnia zamówienia.

Po realizacji i wysyłce otrzymujemy kolejnego meila i możemy śledzić drogę naszej paczki. Przesyłki wysyłane są z głównej siedziby Saal Digital z Niemiec, więc wydawać by się mogło, że i czas wysyłki zostaje troszkę wydłużony. Tak na prawdę na fotoksiażkę czekałam dokładnie 5 dni roboczych, co moim zdaniem nie jest w cale długim terminem. Od wczoraj mogę ciszyć się książką, którą podarowałam również już „Młodej Parze”, dzięki czemu dziś mogę napisać o niej kilka słów.

Książka zapakowana była w twardą szarą kopertę, w środku zabezpieczona pianką oraz ofoliowana.

Watowanie okładki sprawia, że jest ona miększa i wygląda bardziej „bogato” Okładkę wybrałam z papieru błyszczącego, gdyż w trakcie zamawiania pojawiła mi się informacja iż matowe wykończenie okładki z ciemnym motywem może być bardziej widoczne na zgięciach. Jak zauważyliście fotosiążka miała kolor czerwony, czyli ciemny, więc wolałam, zmienić opcję na błyszczącą. Ważne że w tym przypadku nie ma żadnej dopłaty. Dopłacamy do błyszczących stron jedynie wewnątrz fotoksiażki, ja  bardziej wolę matowe więc i na rękę jest mi opcja matowych stron we wnętrzu. Karty fotoksiążki są rzeczywiście bardzo grube jak zapewnia nas o tym Saal Digital.

Odkryj dwie różne linie fotoksiążek z naszego portfolio: Fotoksiążkę i Fotoksiążkę XG. Różnica polega na grubości i ilości stron. W przypadku fotoksiążki sklejane są ze sobą dwie strony papieru fotograficznego, na skutek czego jedna karta, wliczając warstwę kleju, ma grubość 0,34 mm. Natomiast strony w Fotoksiążce XG są dodatkowo kaszerowane na kartonowym materiale o gramaturze 600 g/m², w związku z czym wykazują one grubość 1,08 mm.

Książka spełniła moje oczekiwania, zdjęcia nie różnią się według tego co mogłam sprawdzić po soft proofing’u . Odwzorowanie barw jest moim zdaniem bardzo dobre. Jakość i cena na pewno idą w parze. Zamawiając Fotoksiążke w Saal Digital Polska  możemy być pewni, że dostaniemy właśnie to co zamawiamy 🙂 Poniżej kilka zdjęć Fotoksiążki w wersji XG 🙂 Pozdrawiam 🙂