Informacje o sesjach

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Adres studia : GDYNIA Pustki Cisowskie ul. Borowikowa 13a – jest to mały biały budyneczek z czerwonym zadaszeniem samodzielnie stojący przy bloku numer 13.
Od ulicy Chabrowej skręcamy w Borowikową, następnie jadąc prosto przy końcu drogi będzie blok numer Borowikowa 17 – skręcamy w prawo i jedziemy do końca prosto. Można zaparkować bezpośrednio pod studiem lub na parkingu pod blokiem.
Sprawdźcie proszę dojazd bo mogę nie móc odebrać telefonu – podczas wcześniejszej sesji.

 

Bardzo proszę o punktualność. Pomiędzy sesjami zostawiam niewiele czasu przerw a czasem w ogóle w zależności od ilości pracy. Każde spóźnienie spowoduje odliczenie czasu od czasu trwania sesji.

 

Czy możemy przyjść z chorym dzieckiem lub rodzicem?
Bardzo proszę  o nie przychodzenie na sesję z dziećmi chorymi, z dwóch podstawowych powodów:  Maluszek jest zmęczony, mniej usłuchliwy i mniej współpracujący, co będzie skutkowało możliwe że smutny zdjęciami lub nawet ich brakiem.  Drugim z powodów jest zdrowie moje i innych dzieciaczków i dorosłych uczestniczących w sesji. W takiej sytuacji proszę o jak najszybsze poinformowanie telefoniczne.

 

Czy podpisujemy regulamin/ umowę wykonania sesji i po co?
Tak podpisujemy umowę przed wykonaniem sesji. W umowie znajdują się informacje odnośnie wybranego pakietu, czasu realizacji, płatności i ogólnych warunków wykonania sesji zdjęciowej jak również RODO oraz dobrowolna zgoda na publikację zdjęć.

 

Czy możemy być wcześniej lub troszkę się spóźnić na sesję?

Bardzo proszę o punktualność, sesje umawiane są zazwyczaj jedna po drugiej i pomiędzy nimi zostaje niewiele czasu, dlatego każde spóźnienie to odjęcie czasu z Państwa sesji. Można być kilka minut wcześniej aby się przygotować , zmienić obuwie, ściągnąć kurteczki etc, jednak wystarczający czas to 5-10 minut przed planowaną sesją. W studiu znajduje się mały przedpokoik i w nim proszę o przeczekanie aż sesja przed Państwem się zakończy.

 

W  jakich godzinach wykonywane są sesje ?
Sesje plenerowe wykonuję głównie o wschodzie słońca lub popołudniami, wszystko zależy od pory roku ( wysokości słońca ); miejsca sesji itp. Sesje studyjne wykonuje głównie od 08:45 – 14:00 ; Sesje w domu klienta w godzinkach przedpołudniowych kiedy do Państwa domu wpada najwięcej światła. Reportaże ustalane są indywidualnie 🙂 Sesje planuję od poniedziałku do piątku i niektóre soboty miesiąca. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia sesji w niedziele – jest ona płatna + 100%  wybranego pakietu


Kiedy rozliczamy się za usługę
100 zł to wpłata bezzwrotnego zadatku przelewem podczas rezerwacji terminu, pozostałą kwotę należy wpłacić w dniu sesji przed jej rozpoczęciem podczas podpisania regulaminu sesji. Płatność tylko odliczoną gotówką lub kartą.

 

Obuwie i strój na sesję

Obuwie: TYLKO ZAMIENNE, jeśli nie posiadają Państwo obuwia na zmianę pasującego do stroju, zdjęcia wykonujemy na bosaka. Dla dzieci do stylizacji dziecięcych nie potrzebujemy obuwia, jednak jeśli dziewczynki mają rajstopy proszę aby  było do nich pasujące obuwie.


Czy możemy przyjechać wcześniej aby się zaaklimatyzować na sesje standardową?
 Nie ma takiej potrzeby, w czas sesji wliczona jest aklimatyzacja dzieci w studiu w przypadku sesji standardowych. W ciągu dnia umawianych jest kilka sesji ( jedna po drugiej )

SESJE ŚWIĄTECZNE – Bardzo proszę o punktualność, sesje umawiane są co 30 minut, dlatego każde spóźnienie to odjęcie czasu Państwa sesji. Można być kilka minut wcześniej aby się przygotować , zmienić obuwie, ściągnąć kurteczki etc, jednak wystarczający czas to 5-8 minut przed planowaną sesją. W studiu znajduje się mały przedpokoik i w nim proszę o przeczekanie aż sesja przed Państwem się zakończy.

 

Czy w studiu posiada Pani jakieś stroje dla dzieci i dorosłych?
W studiu znajduje się kilka stylizacji dla chłopców i dziewczynek z których na miejscu można skorzystać, rozmiarowo od 3mcy w górę, jednak najlepiej mieć coś własnego w zanadrzu 🙂 NIE POSIADAM ubioru dla osób dorosłych jest to niewykonalne.


Ile trwa sesja?
W zależności od rodzaju sesji od 30 minut do 2 godzin. Orientacyjny czas jest zaznaczony przy każdym z pakietów.


Czy w plenerze jest miejsce aby się przebrać?
Posiadam przenośną przebieralnię / namiot, którą zabieram na sesje plenerowe.


W jaki sposób i kto dokonuje wyboru ujęć?
Zdjęcia przechodzą moją wstępną selekcję a następnie wysyłane są do Państwa w formie galerii do wyboru. W galerii można również wybrać dodatkowe odbitki, fotoobrazy i inne akcesoria dostępne. Nie przekuję plików surowych i RAW

 

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia
Zdjęcia po 7 dniach wysyłane są na email w formie galerii do wyboru, można tam również wybrać dodatkowe ujęcia jeśli się Państwu spodobają. Następnie w ciągu 14-30 dni od wyboru / lub opłacenia dodatkowych ujęć / będą wyretuszowane i przygotowane do odbioru – sesje świąteczne z Listopada i 1-5 grudnia będą na pewno do odbioru przed świętami. Informację o możliwości odbioru zdjęć otrzymują Państwo smsem i email’em

Czy możemy mieć zdjęcia w ciągu tygodnia?
Tak możliwa jest usługa ekspresowa zdjęcia przekazywane są w ciągu 5ciu dni roboczych, koszt usługi ekspress to + 100% kosztów wybrapnego pakietu, galeria wysyłana jest w ciągu 12h, zdjęcia do pobrania są gotowe w ciągu jednego dnia roboczego, następnie w ciągu 2-4 dni roboczych od wyboru zdjecia są do odebrania z wydrukami.


Czy zdjęcia które nie zostają wybrane z galerii możemy otrzymać na płycie nieobrobione?
Niestety nie, tak jak przy każdej sesji standardowej nie przekazuję „surowego” materiału, zdjęcia nie wybrane po czasie zostają po prostu usunięte. Istnieje możliwość zakupu ujęć z galerii w kwocie 40 zł / ujęcie


W czym otrzymujemy produkty?
Gotową sesję otrzymują Państwo w pudełeczku wraz z odbitkami i pendrivem.


Czy odbitki fotograficzne możemy wywołać gdzieś indziej?
Tak, licencja obejmuje wydruk przez Państwa, jednak polecam aby były to sprawdzone drukarnie, kolory i ostrość mogą bardzo się różnić w zależności od miejsca. Drukuję w sprawdzonej firmie, w której mam pewność dotyczącą jakości. Jeśli wydruki w innej drukarni są złe nie przyjmuję reklamacji, na moich wydrukach będą mieli Państwo prawidłowe wykonanie.


Istnieje możliwość wysyłki kurierskiej czy tylko odbiór osobisty?
Istnieje możliwość wysyłki kurierskiej koszt to 18 zł


Kiedy najlepiej zarezerwować sesję urodzinową?
Sesję urodzinową najlepiej zarezerwować 1 lub  2 miesiące przed urodzinami. Wykonać nawet miesiąc wcześniej aby produkty i zdjęcia były gotowe na przyjęcie urodzinowe.

Co to jest sesja Lifestyle?
Sesja Lifestyle to naturalne ujęcia w Państwa mieszkaniu / domu, podczas rożnych czynności, kilka zdjęć jest również lekko pozowanych, ale nie dot. to rekwizytów itp
Czy musimy przygotować coś do ubrania?
Zazwyczaj dla dzieci posiadam gotowe przebrania pasujące do stylizacji. Dla Pań w ciąży posiadam suknie, natomiast Panowie proszeni są o zabranie białej koszuli. Podczas sesji rodzinnych proszę o to aby cała rodzina była ubrana jednakowo kolorystycznie.

 

Czy można zamówić u Pani dodatkowe odbitki lub inne produkty ?
Tak, dodatkowe odbitki które być może wręczycie bliskim na prezent można zamawiać również w galerii online. Dodatkowo można zamówić fotoobrazy z wykonanych ujęć w różnych formatach – cennik znajduje się na stronie:

Dodatkowe Usługi

Gwarantuje że odbitki, albumy oraz fotoobrazy są wysokiej jakości i będą stanowiły pamiątkę przez długi czas.

Czy przy większej ilości zdjęć możemy liczyć na jakiś rabat ?
Niestety nie, jest to moja praca, dzięki niej opłacam wszelkie rachunki,  zakupy spożywcze i jak w każdej innej pracy poświęcam jej czas i energię aby wyszło tak jak tego chcę i mogło cieszyć Państwa przez długie lata 🙂 Dziękuję że Państwo to doceniają 🙂 Istnieje również program lojalnościowy dla stałych klientów.

 


Co zawiera umowa o sesję fotograficzną?


Umowa określa warunki na jakich zdjęcia zostają wykonane m.in.

 • Płatność za usługę fotograficzną
 • Wskazuje termin realizacji sesji
 • Wskazuje termin realizacji zdjęć oraz ich odbioru oraz przekazania
 • Informuje o możliwościach wykorzystania zdjęć przez klienta i fotografa
 • Zabezpiecza klienta zarówno jak i fotografa
 • Określa czy wyrażają Państwo zgodę lub nie na publikację zdjęć na mojej stronie / facebooku / ulotkach

Termin sesji zarezerwowany jest po wpłacie zadatku. Wysokość zadatku to minimum 20% wartości wybranego pakietu. Pozostałą kwotę należy wpłacić w dniu sesji. Termin wykonania usługi może być zmieniony bez dodatkowych kosztów w przypadku sesji plenerowej z powodu złej pogody. W przypadku zmiany terminu z innych powodów, zamawiający zobowiązany jest o tym poinformować najpóźniej dzień przed zaplanowaną sesją fotograficzną. Wpłacony zadatek przepada, jeśli zamawiający odwołuje lub chce przełożyć sesję w dniu jej wykonania. Zadatek zwracam, jeśli sesja zostałaby odwołana przeze mnie w dniu, w którym jest zaplanowana i nie było by możliwości jej zorganizowania w innym dniu.


DODATKOWE INFORMACJE SESYJNE:

 • Sesje zdjęciowe wykonuję w moim studio w Gdyni przy ul. Borowikowej 13a , plenerze lub lifestyle w domu klienta;
 • Płatność za wybrany pakiet następuje w dniu wykonania sesji. W przypadku dokupienia dodatkowych ujęć z sesji, odbitek, obrazów na płótnie, itp można dokonać zapłaty przelewem.
 • Zdjęcia wybierają Państwo sami spośród wykonanych. W ciągu 7 dni od wykonania sesji przesyłam na maila interaktywną galerię w której dokonują Państwo wyboru zdjęć i odbitek. Następnie po wybraniu przez Państwa ujęć są one poddane autorskiej obróbce;
 • W przypadku, kiedy sesja ma być prezentem proszę o taką informację, otrzymają Państwo drukowany VOUCHER
 • Zdjęcia przekazuję na pendrive a wydruki są na jedwabistym  papierze fotograficznym, jestem pewna ich jakości. Niestety nie mogę odpowiadać za wydruki w innych firmach, stąd proszę zawsze o porównanie wydruków w innej firmie z tymi które dostają Państwo ode mnie. Jeśli widzą Państwo znaczącą różnicę, proszę śmiało reklamować swoje odbitki.