Jak wygląda sesja fotograficzna

Mieszkam w Gdyni i fotografuję głównie na terenie Trójmiasta. Na sesję mogę dojechać również poza Trójmiasto – koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie. Godziny mojej pracy są nienormowane i jestem w stanie dopasować swój grafik do Państwa potrzeb.Fotografuję głównie w godzinach od 09:00 do 18:00

Termin sesji należy rezerwować z minimum 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Mam wtedy czas aby odpowiednio przygotować stylizację na sesję. Oczywiście istnieje czasem możliwość rezerwacji z dnia na dzień. Wszystko zależy od okresu i aktualnych sesji w kalendarzu. Czas oczekiwania na zdjęcia to zazwyczaj około 14 dni roboczych od wyboru zdjęć przez Państwa. Istnieje możliwość wykonania sesji „na już” wg cennika na stronie z Dodatkowymi Usługami

Na sesji wykonuję od kilku do kilkudziesięciu ujęć w jednej scenerii, tak by później móc wybrać te najlepsze zdjęcia.Przed przystąpieniem do sesji podpisujemy umowę o wykonanie usługi fotograficznej, która jest niezbędna do wykonania sesji. Jeśli coś jest dla Państwa nie jasne bardzo proszę o kontakt abyśmy mogli wyjaśnić wszystko przed sesją.

Co zawiera umowa o sesję fotograficzną?


Umowa określa warunki na jakich zdjęcia zostają wykonane m.in.

 • Płatność za usługę fotograficzną
 • Wskazuje termin realizacji sesji
 • Wskazuje termin realizacji zdjęć oraz ich odbioru oraz przekazania
 • Informuje o możliwościach wykorzystania zdjęć przez klienta i fotografa
 • Zabezpiecza klienta zarówno jak i fotografa
 • Określa czy wyrażają Państwo zgodę lub nie na publikację zdjęć na mojej stronie / facebooku / ulotkach

 

Termin sesji zarezerwowany jest po wpłacie zadatku. Wysokość zadatku to minimum 20% wartości wybranego pakietu. Pozostałą kwotę należy wpłacić w dniu sesji. Termin wykonania usługi może być zmieniony bez dodatkowych kosztów w przypadku sesji plenerowej z powodu złej pogody. W przypadku zmiany terminu z innych powodów, zamawiający zobowiązany jest o tym poinformować najpóźniej dzień przed zaplanowaną sesją fotograficzną. Wpłacony zadatek przepada, jeśli zamawiający odwołuje lub chce przełożyć sesję w dniu jej wykonania. Zadatek zwracam, jeśli sesja zostałaby odwołana przeze mnie w dniu, w którym jest zaplanowana i nie było by możliwości jej zorganizowania w innym dniu.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

 • Sesje zdjęciowe wykonuję w moim studio w Gdyni przy ul. Borowikowej 13a  lub w plenerze,
 • Płatność za wybrany pakiet następuje w dniu wykonania sesji. W przypadku dokupienia dodatkowych ujęć z sesji, odbitek, obrazów na płótnie, itp można dokonać zapłaty przelewem.
 • Zdjęcia wybierają Państwo sami spośród wykonanych. W ciągu 7 dni od wykonania sesji przesyłam na maila interaktywną galerię w której dokonują Państwo wyboru zdjęć i odbitek. Następnie po wybraniu przez Państwa ujęć są one poddane autorskiej obróbce,
 • Czas oczekiwania na przekazanie gotowej płyty i zdjęć to maksymalnie 14 dni roboczych od wyboru zdjęć ( lub od zaksięgowania wpłaty za dodatkowe zdjęcia / usługi )
 • Nie ma możliwości przekazania ujęć bez obróbki. Jeśli nie zostały wybrane zostają one usunięte.
 • Nie odpowiadam za jakość wydruków zdjęć w innych punktach niż u mnie lub przeze mnie polecanych
 • Istnieje możliwość wysłania zdjęć na adres domowy (dopłata wg cennika Poczty Polskiej)
 • W przypadku, kiedy sesja ma być prezentem proszę o taką informację otrzymają Państwo drukowany VOUCHER
 • Dla stałych klientów atrakcyjne gratisy 🙂

Zdjęcia przekazuję na spersonalizowanej płycie CD ( z nadrukiem zdjęcia) a wydruki są na jedwabistym  papierze fotograficznym, jestem pewna ich jakości. Niestety nie mogę odpowiadać za wydruki w innych firmach, stąd proszę zawsze o porównanie wydruków w innej firmie z tymi które dostają Państwo ode mnie. Jeśli widzą Państwo znaczącą różnicę, proszę śmiało reklamować swoje odbitki.

 

Jak wygląda sesja zdjęciowa ?

Jeśli moje zdjęcia przypadły Państwu do gustu i pakiety sesyjne odpowiadają Państwa oczekiwaniom, umawiamy się na konkretny termin sesji. Po wyplenieniu regulaminu sesji i wpłacie zadatku ( bezzwrotny ) rezerwuje dla Państwa odpowiedni termin. Termin ten może ulec zmianie, ale tylko w określonych w umowie przypadkach. Umowę otrzymują Państwo do wglądu przed wpłatą zadatku.

Kolejny etap to konsultacja tego jak sesja ma wyglądać. Jeśli mają Państwo własne upodobania, bardzo proszę  o przesłanie przykładowych informacji ( poprzez email, facebook, mms ) Ustalamy również miejsce sesji jeśli jest to sesja plenerowa. O sesjach staram się przypominać dzień lub dwa dni wcześniej, jeśli nie mamy stałego kontaktu.

Na sesji pojawiam się z reguły 10/15 minut przed czasem ( studio lub plener ) więc nie ma potrzeby aby przyjeżdżali Państwo wcześniej. Czas sesji jest tak dostosowany aby mogli Państwo na spokojnie przebrać się jeśli sesja tego wymaga, a dzieci zaznajomić z otoczeniem i ze mną. Nie bójcie się o przebieralnię w plenerze  ! Jest zawsze dostępna ?

Podczas sesji wykonujemy różne ujęcia, bez skupiania się na ich ilości, jednak według zamówionego pakietu. Zdjęcia przechodzą wstępną selekcję przeze mnie, następnie wysyłam je do Państwa na email w formie galerii, zazwyczaj proces ten nie trwa dłużej niż 7 dni roboczych.  W galerii znajdywać się będą zdjęcia nie poddane obróbce ( ewentualnie jedno z każdej stylizacji do podglądu )

To jest również moment w którym mogą Państwo zdecydować się na zakup ewentualnych dodatkowych ujęć wg cennika sesji lub na zakup produktów dodatkowych ( footoobrazy, fotoalbumy, odbitki fotograficzne i inne ) Realizuję własne zamówienia tylko w sprawdzonych firmach i nie odpowiadam za wydruki w innych nie polecanych przeze mnie. Każde laboratorium pracuje na innych drukarkach, maszynach, papierach, tuszach i ma to duży wpływ na jakość ostatecznej wersji produktu, a dla mnie jest to bardzo ważne.

Po wyborze odpowiednich ujęć czas ich obróbki i czas oczekiwania na finalną wersję produktów dodatkowych wynosi do 30stu dni roboczych od momentu zaksięgowania płatności za dodatkowe produkty. Zazwyczaj jednak jest to 14 dni.

Gotowa sesja zapakowana jest odpowiednio do jej rodzaju. Odbiór osobisty możliwy jest w studiu w dni wyznaczone lub istnieje możliwość wysyłki kurierem DPD ( nie wysyłam pocztą polską )
Zdjęcia przechowuję w dwóch kopiach tylko w momencie ich retuszu, następnie po oddaniu Państwa sesji nie mam obowiązku ich archiwizowania.

Sesje Urodzinowe  najlepiej rezerwować nawet 2-3 miesiące przed terminem urodzin. Zakładając 3 miesiące wyprzedzenia – Dziecko ma urodziny we Wrześniu – Sesję wykonujemy w Sierpniu – a umawiamy się w Lipcu – tym sposobem  zdjęcia będą gotowe na urodziny maluszka , można wykonać z nich zaproszenia, podziękowania i inne… Miesiąc dla mnie i dla Was na przygotowanie pełnej stylizacji wg Waszych potrzeb. Rekwizyty i ubranka załatwiacie również Wy, mając na myśli z czego skorzystacie na imprezie urodzinowej Waszych pociech. Często mamusie kupują stroje własne dla dziewczynek, więc wtedy jak najbardziej je wykorzystujemy.